Zabrze II - portfolio 2
Baza wiedzy

Hale namiotowe i cena: od czego zależy koszt za m2 i co kształtuje cennik takiego obiektu?

Co się składa na cenę hali namiotowej?

Najważniejszym elementem kształtującym cennik hal namiotowych jest przyszłe przeznaczenie obiektu. Wyróżniamy główne typy hal:

  • Hale namiotowe przemysłowe.
  • Hale namiotowe magazynowe.
  • Hale namiotowe rolnicze.
  • Hale namiotowe o zastosowaniu sportowym i rekreacyjnym.

Ostateczny koszt jest uzależniony od wybranych rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych. Rodzaj poszyć zewnętrznych (płyty warstwowe lub blacha), ilość i rodzaj okien czy też dodatkowe instalacje sanitarne bądź telekomunikacyjne, wymiernie wpływają na cenę namiotu przemysłowego.  

Jak kształtuje się koszt hali na poszczególnych etapach procesu?

Faza planowania

Na tym etapie określamy kształt przyszłej hali namiotowej, w tym rozwiązania konstrukcyjne i infrastrukturalne, które zostaną uwzględnione w projekcie. Rzetelnie przeprowadzona analiza przypadku pozwala dobrać zestaw działań odpowiadający potrzebom inwestora. Pozwala to zoptymalizować koszty wykonania, ponieważ klient płaci tylko za elementy, których rzeczywiście potrzebuje. W zależności od - między innymi - wybranego typu hali (izolowana lub nieizolowana), zastosowanych instalacji i zakresu prac przygotowawczych czy wykończeniowych, cena za m2 hali może się wyraźnie różnić, dlatego każdy projekt wyceniamy dopiero po szczegółowym zbadaniu potrzeb i wymagań. 

Prace ziemne

Początkowy etap prac budowlanych, czyli roboty ziemne mogą w dużym stopniu wpłynąć na ostateczną cenę hali namiotowej. Obszar, który wymaga dodatkowych robót (m.in. wyrównania terenu czy dodatkowego odwodnienia) może być przyczyną wzrostu kosztów inwestycji o kilka procent. W niektórych wypadkach, specyficzne położenie działki budowlanej oraz ukształtowanie terenu, może wymagać dodatkowych ekspertyz geologicznych.

Wznoszenie konstrukcji oraz obudowa hali namiotowej

Na etapie wznoszenia konstrukcji, bardzo duży wpływ na cenę hali mają jej gabaryty. Każdy metr kwadratowy hali to większy koszt. Wiąże się to nie tylko z ilością potrzebnego materiału, ale również z wzmocnieniami wynikającymi z obciążeń statycznych i dynamicznych. Kolejnym krokiem jest montaż dachu i obudowa hali. W tym przypadku dostępne są dwa warianty dla hal izolowanych oraz nieizolowanych. Hale nieizolowane najczęściej są obudowywane blachą, natomiast izolowane – płytami warstwowymi. Hale całoroczne, izolowane mogą być nawet do kilkudziesięciu procent droższe. 

Prace wykończeniowe oraz instalacyjne

Jak zostało wspomniane, zastosowanie hali namiotowej ma kluczowe znaczenie w kształtowaniu jej ostatecznej ceny. Sam montaż stolarki otworowej może się różnić w zależności od tego, czy hala będzie magazynem czy też obiektem przemysłowym. Podobnie sytuacja wygląda z instalacjami branżowymi i technologicznymi. Konieczność wyposażenia hali w instalacje hydrauliczne, pneumatyczne, czy też inteligentne systemy sterowania sprawi, że cena ostatecznego wykonawstwa wzrośnie.

Jako producent hal namiotowych z wieloletnim doświadczeniem, oferujemy przygotowanie i przeprowadzenie inwestycji maksymalnie zoptymalizowanej pod względem kosztów, zachowując przy tym najwyższą jakość.

Należy pamiętać, że miarodajną wycenę inwestycji można przygotować dopiero po zbadaniu konkretnego przypadku.

Aby poznać wycenę hali namiotowej odpowiadającej Twoim potrzebom, skontaktuj się z nami. Wstępną wycenę inwestycji przygotowujemy do 48 godzin.  

KONRAD BIARDA, KIEROWNIK SPRZEDAŻY, Grupa Łukasiuk

ZOBACZ TAKŻE POZOSTAŁE

wpisy z bazy wiedzy

wpisy z bazy wiedzy

Hale namiotowe i cena: od czego zależy koszt za m2 i co kształtuje cennik takiego obiektu?

wpisy z bazy wiedzy

Hale namiotowe rolnicze

wpisy z bazy wiedzy

Hale namiotowe przemysłowe


Kontakt

Bezpośrednio lub poprzez formularz

Konrad Biarda
Konrad Biarda

Kierownik sprzedaży

+48 696 424 214

Kamil Księżopolski
Kamil Księżopolski

Doradca techniczny

+48 790 881 799

Tomasz Kobyliński
Tomasz Kobyliński

Doradca techniczny

+48 535 049 750


Więcej

Pliki

Do pobrania