hale magazynowe namiotowe
Baza wiedzy

Hale namiotowe magazynowe

hale magazynowe

Zwiększenie powierzchni magazynowej jest niezbędne podczas budowy i ekspansji każdego biznesu. Zapoznaj się z kluczowymi cechami charakterystycznymi hal namiotowych.

  • ekonomia inwestycji: koszt wykonania hali namiotowej jest zawsze kilkakrotnie niższy od tradycyjnego bądź prefabrykowanego budynku magazynowego - ten sam budżet umożliwia stworzenie kilka razy więcej miejsc paletowych.
  • czas budowy: termin realizacji hali namiotowej jest przynajmniej kilkakrotnie szybszy od tradycyjnego bądź prefabrykowanego budynku magazynowego - ten sam czas umożliwia wzniesienie kilka razy większą powierzchnię zabudowy.
  • brak ograniczeń: konstrukcyjna modułowość hali namiotowej gwarantuje brak limitacji w ewentualnej rozbudowie, jedynym ograniczeniem jest wymiar działki, jednocześnie systemowość konstrukcji, obudowy, obróbek i akcesoriów umożliwia demontaż i ponowny montaż w innej lokalizacji.

Wizja lokalna, doradztwo techniczne

wizja lokalna i doradztwo techniczne

Doradca techniczny przeprowadza wizję lokalną terenu budowy, w celu potwierdzenia założeń ofertowych, identyfikacji ewentualnych kolizji oraz doradztwa w zakresie dopasowania rozwiązań technologicznych, wyboru rodzajów materiałów oraz wskazania lokalizacji akcesoriów.

Dokumentacja projektowa, obsługa inwestycji

Konstruktor prowadzący opracowuje model koncepcyjny hali namiotowej, w celu optymalizacji rozwiązań konstrukcyjnych, wprowadzenia koniecznych korekt oraz przekazania projektu budowlanego w zakresie konstrukcji stalowej i fundamentów żelbetowych. Kierownik kontraktu nadzoruje postęp prac zgodnie z harmonogramem robót oraz przeprowadza odbiory techniczne.

Organizacja prac, prefabrykacja materiałów

organizacja prac i prefabrykacja materiałów

Kierownik produkcji przygotowuje zestawienia materiałowe, w celu zamówienia surowców i realizacji procesu produkcyjnego.

Zapoznaj się z wieloetapowym procesem prefabrykacji hali namiotowej:

  • cięcie, spawanie i obróbka elementów nośnych i drugorzędowych ramowej konstrukcji stalowej;
  • cynkowanie ogniowe elementów nośnych i drugorzędowych ramowej konstrukcji stalowej;
  • cięcie i zgrzewanie tkanin plandekowych pcv poszycia dachu;
  • cięcie i profilowanie blach stalowych obudowy ścian;
  • cięcie i gięcie blach stalowych obróbek blacharskich;
  • realizacyjna kontrola jakości GRUPA ŁUKASIUK wraz z odbiorem technicznym loco wytwórnia.

Dostawa materiałów, realizacja inwestycji

Kierownik kontraktu określa terminy dostaw materiałów oraz logistykę prac montażowych.

Zapoznaj się z kilkustopniowym procesem wzniesienia hali namiotowej:

  • rozładunek materiałów, w tym elementów nośnych i drugorzędowych ramowej konstrukcji stalowej;
  • montaż poszycia dachu i obudowy ścian;
  • montaż stolarki zewnętrznej i obróbek blacharskich.
  • końcowa kontrola jakości GRUPA ŁUKASIUK wraz z odbiorem technicznym loco budowa.

Jak powstają magazynowe hale namiotowe?  

Każda inwestycja to indywidualny zestaw rozwiązań, precyzyjnie dostosowany do specyfiki działalności klienta oraz funkcji przyszłej hali namiotowej. Ostateczny kształt hali zależy od wielu czynników. Już początkowe prace mogą być zróżnicowane w zależności od ukształtowania terenu i możliwości infrastruktury.

Aby przystąpić do montażu właściwego hali magazynowej należy:

  • 1. Odpowiednio przygotować obszar, na którym hala będzie wznoszona. Podstawą dla lekkich hal magazynowych są fundamenty. Wykonanie tego etapu wiąże się z pracami ziemnymi, które bardzo często obejmują dodatkowe równanie terenu.
  • 2. Tak przygotowana infrastruktura pozwala na wzniesienie konstrukcji stalowej zgodnie z obowiązującymi normami prawa budowlanego i sztuką budowlaną. Warto zaznaczyć, że już na etapie projektowym, określamy  obciążenia statyczne i dynamiczne projektowanej hali - które mają wpływ nie tylko na samą konstrukcję, ale także na inne newralgiczne elementy (np. na posadzkę).
  • 3. Montaż elementów wykończeniowych oraz instalacji branżowych czy technologicznych dostosowujemy do potrzeb inwestora i specyfiki składowanego materiału. Dodatkowe wyposażenie może być zróżnicowane (od klimatyzacji po systemy automatycznego sterowania). Pamiętamy również o bezpieczeństwie,  uwzględniając zabezpieczenia przeciwpożarowe hal.

Zastosowanie hal namiotowych magazynowych

realizacja inwestycji hali namiotowej magazynowej

Namioty magazynowe całoroczne są niezwykle uniwersalne i znalazły zastosowanie w branżach produkcyjnych (głównie jako magazyny), usługowych i handlowych. Charakter prowadzonej działalności i przede wszystkim rodzaj składowanych towarów (ich gabaryty czy też właściwości chemiczne) wpływa na specyfikę techniczną hali magazynowej.

Najpopularniejsze rodzaje hal magazynowych to:

  • hale magazynowe wysokiego składowania,
  • hale magazynowe logistyczne,
  • hale magazynowe chłodnicze.

To najczęściej spotykane rozwiązania, jednak jako wieloletni producent hal namiotowych wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów i dostosowujemy halę magazynową do niekonwencjonalnych potrzeb (takich jak nietypowe wymiary czy rozwiązania z zakresu stolarki budowlanej).

Zalety hal magazynowych 

Hale namiotowe wykorzystywane jako obiekty magazynowe posiadają wiele zalet. Jedną z najbardziej istotnych jest cena.

Hale namiotowe są zdecydowanie tańsze niż tradycyjne budynki służące do składowania towarów. Co istotne, wraz z niższą ceną, inwestor otrzymuje halę, która pod względem jakościowym i wydajnościowym, nie ustępuje budynkom murowanym.

Ze specyfiki hal namiotowych wynika jeszcze jedna, bardzo ważna zaleta: czas realizacji inwestycji, który może wynosić nawet niecałe 5 tygodni.
szybki czas realizacji haliDo korzyści płynących z inwestycji w namiot magazynowy, należy również zaliczyć jego mobilność. Niewielkim nakładem pracy można dokonać relokacji hali namiotowej (demontażu konstrukcji i montażu w innym miejscu), co w przypadku budynków murowanych jest niemożliwe.

Nie bez znaczenia jest również trwałość - przy odpowiedniej eksploatacji (przeglądy techniczne, regularne odśnieżanie) - namioty magazynowe można użytkować przez wiele lat.

Cennik hal namiotowych magazynowych

Koszt wybudowania hali namiotowej o przeznaczeniu magazynowym jest uzależniony od indywidualnych potrzeb inwestora, a tym samym m.in. kubatury, wykorzystanych materiałów czy infrastruktury uzupełniającej. 

Jako odpowiedzialny producent hal namiotowych, szczegółowy cennik przygotowujemy zawsze po dokładnej analizie przypadku, w której uwzględniamy wymagania i preferencje klienta a także rodzaj prowadzonej działalności. Skontaktuj się z nami a wstępną wycenę przygotujemy nawet w 48 godzin od pierwszego kontaktu

Hala magazynowa w PiotrowicachMagazyn w KolbuszowejHala namiotowa w Kotlinie
ZOBACZ TAKŻE POZOSTAŁE

wpisy z bazy wiedzy

wpisy z bazy wiedzy

Magazyn na plac budowy do składowania materiałów - jaka hala sprawdzi się najlepiej?

wpisy z bazy wiedzy

Hale plandekowe - jakie są możliwości i zalety wykorzystania plandeki?

wpisy z bazy wiedzy

Fotowoltaika w hali: jakie są możliwości montażu ogniw PV?


Kontakt

Bezpośrednio lub poprzez formularz

Kamil Księżopolski
Kamil Księżopolski

przedstawiciel handlowy

+48 790 881 799

Patryk Włodarczyk
Patryk Włodarczyk

przedstawiciel handlowy

+48 662 476 401

Jędrzej Tomalak
Jędrzej Tomalak

przedstawiciel handlowy

+48 664 124 406






    Więcej

    Pliki

    Do pobrania