hale namiotowe Wielkopolskie
Baza wiedzy

Hale namiotowe – Wielkopolska: Poznań i inne lokalizacje województwa

Hale namiotowe w woj. Wielkopolskim. Zobacz nasze realizacje w Poznaniu, Pile i Piaskowie. Wznosimy obiekty w całej Polsce!

W tej publikacji — spis treści:
1. Hale namiotowe w Poznaniu
2. Ocieplane hale w Poznaniu
3. Hala namiotowa w Wielkopolsce – Piła
4. Hala namiotowa dla firmy meblarskiej w Piaskowie

Województwo wielkopolskie to nie tylko uprzemysłowiony Poznań, ale również wiele rozwijających się miast takich jak: Konin, Gniezno, Kalisz, Leszno, Ostrów Wielkopolski, Piła. Nowoczesne ośrodki przemysłowe charakteryzują się nieszablonowymi rozwiązaniami, dlatego w Wielkopolsce coraz częściej stawia się na hale namiotowe Grupy Łukasiuk. Poniżej przedstawiamy wybrane realizacje z tego obszaru.

Hale namiotowe w Poznaniu

Piła, Kalisz czy Gniezno to bardzo ważne wielkopolskie miasta, jednak to Poznań jest kluczowym ośrodkiem pod wieloma względami. Grupa Łukasiuk może się pochwalić licznymi realizacjami w tym mieście.

realizacja hali w Poznaniu

Warto też podkreślić, że nasi klienci często oczekują kompleksowych rozwiązań. Dowodem tego jest budowa dwóch hal namiotowych dla firmy zajmującej się konstrukcjami stalowymi. Mniejsza hala (15x20x5 m) została wykonana w technologii ANTI DRIP, natomiast większa (19,2x50x6 m) to obiekt typu THERMO.

Co różni obie technologie? Główną różnicą jest rodzaj poszycia ścian. W hali ANTI DRIP ściany wykonane są z blachy trapezowej, natomiast w hali THERMO stosuje się płyty warstwowe. Ma to bezpośrednie przełożenie na współczynnik przenikania ciepła ścian, który z kolei determinuje izolacyjność całego obiektu.

Hale ocieplane mają tę zaletę, że umożliwiają zarządzanie temperaturą wewnątrz obiektu. W obu wariantach pokrycie dachowe stanowi pompowana, podwójna plandeka PVC (tzw. dach pneumatyczny). Głównym atutem takiego rozwiązania jest wyeliminowanie efektu skraplania się pary wodnej w obiekcie. W branży związanej z metalurgią jest to bardzo ważne ze względu na możliwość reagowania materiałów z wodą. Ponadto dach pneumatyczny jest bardzo praktyczny w okresie zimowym. Na jego powierzchni nie zatrzymuje się śnieg, co zwiększa bezpieczeństwo podczas eksploatacji.

poszycie hali w Poznaniu

Realizacja dwóch hal namiotowych w Poznaniu to doskonały przykład na to, w jaki sposób działają inżynierowie Grupy Łukasiuk. Każdy projekt - nawet jeśli jest złożony i specyficzny - jest dostosowywany do indywidualnego zapotrzebowania klienta. 

Dopasowanie obiektu do wymogów danej branży to nadrzędny cel Grupy Łukasiuk. W taki sposób mamy pewność, że  klient otrzymuje funkcjonalny i wydajny produkt.

Ocieplane hale w Poznaniu

Zanim zaprezentujemy realizacje w mniejszych miastach (np. Konin, Gniezno, Kalisz, Leszno, Ostrów Wielkopolski, Piła) warto skupić się na jeszcze jednej inwestycji znajdującej się w samym Poznaniu. Klient zajmujący się gospodarką komunalną powierzył nam budowę dwóch hal typu THERMO.

Pierwsza z nich ma powierzchnię 240 m2, natomiast druga to aż 400 m2. Hale namiotowe są obudowane płytami warstwowymi o grubości 60 mm oraz współczynniku przenikania ciepła wynoszącym 0,38 W/(m2·K).

Zarówno w tym przypadku, jak i w każdej hali, którą wznosimy, elementy konstrukcji stalowej zostały poddane cynkowaniu, co wymiernie wpływa na odporność komponentów na warunki atmosferyczne.

Hala namiotowa w Wielkopolsce – Piła

hala namiotowa w Pile

Na północ od Poznania – w Pile, znajduje się kolejna realizacja Grupy Łukasiuk. Jest to hala namiotowa typu THERMO.

Klient wybrał ofertę na budowę hali namiotowej ocieplanej. Jest to wariant pozwalający na efektywne zarządzanie warunkami wewnątrz obiektu.

Aby zapewnić maksymalną izolację hali namiotowej, poszycie ścian zostało wykonane przy użyciu płyt warstwowych. Specyfika budowy takich płyt pozwala zapewnić współczynnik przenikania ciepła na poziomie 0,4 W/(m2·K) a nawet niższy.

hala typu Thermo

Branża reprezentowana przez klienta jest wymagająca. Nasi inżynierowie zwrócili szczególną uwagę na rozwiązania technologiczne, które zostały dokładnie dobrane i dostosowane do projektu. Sprawna realizacja zamówienia była możliwa dzięki metodologii wznoszenia hal namiotowych, jaką wypracowaliśmy przez lata różnorakich doświadczeń.

Przygotowany przez nas projekt składa się z:

  • Opisu technicznego (który zawiera takie dane, jak m.in.: przeznaczenie i program użytkowy obiektu budowlanego wraz z parametrami technicznymi; forma architektoniczna i funkcja obiektu budowlanego wraz z dostosowaniem do krajobrazu i otaczającej zabudowy; układ konstrukcyjny obiektu budowlanego oraz schematy konstrukcyjne (statyczne); założenia przyjęte do obliczeń konstrukcji, w tym dotyczące obciążeń, oraz podstawowe wyniki obliczeń; rozwiązania zasadniczych elementów wyposażenia budowlano-instalacyjnego, zapewniające użytkowanie obiektu budowlanego zgodnie z przeznaczeniem; dane techniczne obiektu budowlanego charakteryzujące wpływ obiektu budowlanego na środowisko).
  • Części rysunkowej (która zawiera m.in.: rzuty wszystkich charakterystycznych składowych obiektu budowlanego; zasadnicze elementy wyposażenia technicznego, ogólnobudowlanego, które umożliwiają użytkowanie obiektu budowlanego zgodnie z jego przeznaczeniem; elewacje w liczbie dostatecznej do wyjaśnienia formy architektonicznej obiektu budowlanego).

Wszystkie nasze działania opierają się na szczegółowej analizie danego przypadku (wywiad z klientem, weryfikacja lokalizacji). Na tej podstawie ustaliliśmy, że dla klienta to właśnie hala typu THERMO będzie optymalnym obiektem.

Kolejne kroki przy tej budowie obejmowały: przygotowanie projektu architektoniczno-budowlanego oraz sam montaż właściwy hali (poprzedzony przygotowaniem gruntu i fundamentów).

Hala namiotowa dla firmy meblarskiej w Piaskowie

Prężna firma meblarska z miejscowości Piaskowo w województwie wielkopolskim zdecydowała się na powiększenie swojej powierzchni magazynowej poprzez inwestycję w halę namiotową Grupy Łukasiuk.

Postawiliśmy dla niej halę typu CLASSIC o wymiarach: 20x30x5 m. Obiekt został obudowany blachą trapezową T18, natomiast na dach została położona pojedyncza plandeka.

Hale tego typu nie mają tak dobrej izolacyjności jak obiekty typu THERMO, jednak posiadają szereg innych zalet. Po pierwsze, jest to inwestycja, która jest szybko i sprawnie realizowana. Jest to cecha, która wyróżnia te hale na tle tradycyjnych budynków murowanych. Jest to niezwykle ważne, kiedy firma potrzebuje w krótkim czasie zwiększyć swoje możliwości magazynowe.

Ponadto hale namiotowe są mobilne. Co to znaczy? Otóż niewielkim nakładem sił można zmienić lokalizację takiego obiektu. W przypadku budynków murowanych jest to niemożliwe.

Grupa Łukasiuk we wszystkich swoich realizacjach stawia na transparentną współpracę z klientem. Może ona przyjąć formę kompleksową (z mniejszym udziałem inwestora) oraz podstawową (z większym udziałem inwestora). Podczas projektowania hali namiotowej, oprócz wymagań klienta oraz przepisów zawartych w prawie budowlanym, nasi inżynierowie biorą pod uwagę również miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (w tym przypadku dla danej lokalizacji w województwie wielkopolskim) bądź warunki zabudowy wydane przez odpowiedni organ.

Powyższe inwestycje zrealizowane w województwie wielkopolskim to tylko niewielki wycinek portfolio Grupy Łukasiuk. Zakres naszej działalności obejmuje cały kraj a hale sygnowane naszą marką powstały już w każdym rejonie Polski.

ZOBACZ TAKŻE POZOSTAŁE

wpisy z bazy wiedzy

wpisy z bazy wiedzy

Magazyn na plac budowy do składowania materiałów - jaka hala sprawdzi się najlepiej?

wpisy z bazy wiedzy

Hale plandekowe - jakie są możliwości i zalety wykorzystania plandeki?

wpisy z bazy wiedzy

Fotowoltaika w hali: jakie są możliwości montażu ogniw PV?


Kontakt

Bezpośrednio lub poprzez formularz

Patryk Włodarczyk
Patryk Włodarczyk

przedstawiciel handlowy

+48 662 476 401

Kamil Księżopolski
Kamil Księżopolski

przedstawiciel handlowy

+48 790 881 799

Jędrzej Tomalak
Jędrzej Tomalak

przedstawiciel handlowy

+48 664 124 406






    Więcej

    Pliki

    Do pobrania