Budowa hali namiotowej w pigułce. Pięć kroków od projektu do gotowej hali

budowa hali namiotowej

Hale namiotowe to nieocenione rozwiązanie dla firm, których specyfika zakłada dynamiczne zmiany stanów magazynowych lub powierzchni magazynowania.

Hala namiotowa to rozwiązanie uniwersalne – można ją wybudować już w 30 dni, nie wymaga wielu formalności administracyjnych i jest w pełni mobilna – cały obiekt stosunkowo łatwo zdemontować i zmontować ponownie w nowym miejscu.

Hale magazynowe izolowane to również możliwość całorocznego przechowywania towarów wrażliwych na wilgoć i zmianę temperatury.

Studium przypadku

Pierwszym krokiem jest szczegółowa analiza danego przypadku, obejmująca:

  • wywiad z klientem,
  • analizę lokalizacji,
  • i dobór optymalnego rozwiązania.

Kluczowa w tym przypadku jest branża, w której działa inwestor, charakter działalności i w konsekwencji składowany produkt.

Bardzo ważny jest także wybór miejsca docelowego, w którym zostanie wzniesiona hala oraz analiza otaczającej go infrastruktury. Dysponując tą wiedzą, nasi specjaliści są w stanie przygotować ofertę wstępną już 48 godzin po pierwszym kontakcie.

Faza projektowa

Naturalnym następstwem wstępnej analizy przypadku jest faza projektowa. W tym kroku kierujemy się przede wszystkim optymalizacją kosztów ze szczególnym uwzględnieniem efektywności wykorzystania kubatury hali.

Dzięki autorskim procedurom, jesteśmy w stanie doradzić jak usprawnić przepływ materiałów, komunikację oraz wydajność. Dokumentacja zawiera również obliczenia dotyczące obciążeń statycznych i dynamicznych hali.

Uzyskanie niezbędnych zezwoleń

Dokumentacja projektowa hali jest przygotowana zgodnie z prawnym standardem i normami, dzięki czemu  uzyskanie pozwolenia na budowę nie stanowi problemu .

W przypadku, kiedy termin wykonania inwestycji narzucony przez inwestora uniemożliwia zbyt długie oczekiwanie na zakończenie procedury legislacyjnej projektu, można wykonać halę na podstawie tymczasowego pozwolenia na wzniesienie obiektu magazynowego (ważność do 180 dni – po tym czasie obiekt należy zdemontować).

Montaż właściwy

Po zakończeniu procedur związanych z formalnościami, można rozpocząć proces montażu właściwego obiektu:

  • Pierwszym krokiem są prace ziemne, obejmujące wyrównanie terenu oraz wykonanie fundamentów.
  • Kolejny etap to wzniesienie konstrukcji hali. Po wyżej wymienionych pracach, można przejść do robót, które będą miały największy wpływ na końcowy efekt. Wykończenie zawiera obudowę ścian, montaż stolarki otworowej oraz przygotowanie posadzek.

Odbiór hali wraz z przygotowaniem dokumentacji powykonawczej

Ostatnim etapem powstawania hali namiotowej jest przygotowanie dokumentacji powykonawczej, wykonanie pomiarów kontrolnych oraz zgłoszenie zakończenia prac wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Po zakończeniu powyższych procedur, hala jest gotowa do eksploatacji.

Warszawa - portfolio 9Puławy - portfolio 18Międzyrzec Podlaski - portfolio 13
Napisz do nas

Napisz do nas