Przemysł wykorzystuje hale namiotowe na różne sposoby. Najczęściej jednak są to obiekty magazynowe. Krótki czas realizacji oraz mobilność namiotów, to cechy doceniane w każdej branży. W przemyśle ciężkim, sektorze produkcyjnym (m.in. automotive) powierzchnia magazynowa zagospodarowana w hali namiotowej to często optymalne rozwiązanie.
W takich budynkach przemysłowych można składować zarówno surowce, półprodukty jak i wyroby gotowe. Halę namiotową można dostosować do wysokiego składowania, które jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. W taki sposób usprawniamy przepływ materiałów, jednocześnie maksymalizując wykorzystanie danej powierzchni.
Obiekty izolowane doskonale sprawdzają się w przemyśle spożywczym, farmacji oraz w każdej branży wymagającej specyficznych warunków przechowywania przez cały rok. Taka hala może być zabezpieczeniem dla chłodni.
Kolejnym sektorem, w którym namioty magazynowe znalazły zastosowanie jest rolnictwo. Polskie gospodarstwa rolne odchodzą od budynków murowanych, właśnie na rzecz funkcjonalnych hal. Hale namiotowe mogą służyć jako miejsce przechowywania płodów rolnych, pasz, nawozów oraz sprzętu rolniczego. Coraz częściej zagospodarowuje się je jako obiekty towarzyszące produkcji zwierzęcej.
Hale namiotowe stosuje się również jako garaże dla sprzętu ciężkiego i pojazdów. W razie konieczności, można je wzbogacić o wyposażenie charakterystyczne dla warsztatów, co ułatwi konserwację i naprawę poszczególnych maszyn.
Obiekty przemysłowe w postaci hal magazynowych dają nową jakość także branżom bezpośrednio związanym z handlem. Widać to szczególnie w okresie letnim, kiedy markety uruchamiają sprzedaż artykułów ogrodniczych. Najczęściej jest to realizowane właśnie w halach namiotowych wznoszonych blisko głównego budynku sklepu. Analogicznie wygląda to w przypadku składów budowlanych i hurtowni.
Oprócz tego, hale namiotowe znalazły zastosowanie w sporcie i rekreacji. Funkcjonują między innymi jako ujeżdżalnie koni, bądź infrastruktura pomocnicza podczas organizacji imprez sportowych i kulturalnych.
W namioty magazynowe inwestują także podmioty państwowe. Dobrym przykładem jest Państwowa Straż Pożarna czy też służby wojskowe, które wykorzystują tego typu obiekty jako magazyn wyposażenia danej jednostki.