Hala namiotowa a opinie. Co mówią o nich użytkownicy, jakie są zalety, opłacalność i które elementy należy wziąć pod uwagę?
W tej publikacji — spis treści:1. Ile wytrzyma hala namiotowa?
2. Bezsprzecznie najszybsza budowa
3. Czy hala namiotowa się opłaca?
4. Funkcjonalność przede wszystkim
5. Hala namiotowa - nowa czy używana? Kupno czy wynajem?
6. Opinie o halach namiotowych
Niskie koszty budowy, szybkość realizacji inwestycji i ogromna funkcjonalność – to według użytkowników największe zalety hal namiotowych. Namioty przemysłowe są coraz popularniejsze wśród inwestorów, którzy planują pozyskać większą powierzchnię do prowadzenia swojej działalności. W Internecie można spotkać się z opiniami, że budowa hali namiotowej jest relatywnie prosta i szybka, co zwykle najbardziej chwalą sobie ich użytkownicy.
Wskazywanym plusem jest również prosta eksploatacja. Z pewnością hale namiotowe są doskonałą alternatywą dla budynków murowanych , ponieważ są znacznie tańsze, przy porównywalnej funkcjonalności. Podobnie jak budynki tradycyjne, hale mogą być z powodzeniem eksploatowane przez cały rok.
Ile wytrzyma hala namiotowa?
Na forach internetowych często pojawiają się zapytania o wytrzymałość hal namiotowych. Wiele osób uważa, że obiekty murowane są bezsprzecznie najtrwalsze. Tymczasem coraz więcej użytkowników hal namiotowych zdaje sobie sprawę z faktu, że namioty przemysłowe to pewna inwestycja na długie lata.
Im lepsze parametry użytkowe, tym solidniejszy obiekt. Jako producent hal namiotowych z wieloletnim doświadczeniem doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego też gwarantujemy najwyższą możliwą jakość w zakresie materiałów i wykonania, co potwierdzają nasi Klienci.
Użytkownicy hal podkreślają także, że na trwałość i bezpieczeństwo obiektu duży wpływ ma odpowiedni montaż. Jest to ważny element, ponieważ ewentualnie nieprawidłowości w tym zakresie, najczęściej można zdiagnozować dopiero po pewnym czasie. Dlatego istotny jest wybór zaufanego wykonawcy, który zbuduje obiekt wolny od jakichkolwiek ukrytych wad konstrukcyjnych.
Jak często podkreślają użytkownicy, duże znaczenie ma również to, czy poszczególne elementy zostały zabezpieczone przed negatywnym oddziaływaniem czynników otoczenia. Szczególne zagrożenie stanowi wilgoć. To właśnie ona może doprowadzić do pojawienia się rdzy, która osłabia profile wykorzystane do budowy, które z czasem stają się coraz bardziej narażone na uszkodzenie.
Bezsprzecznie najszybsza budowa
Opinie zarówno naszych Klientów, jak i opinie na forach są zgodne w jednym – hale namiotowe to najszybszy sposób na zwiększenie przestrzeni do prowadzenia własnej działalności. Namioty przemysłowe posiadają szereg zalet, którymi przewyższają tradycyjne, murowane budynki. Jest to przede wszystkim krótki czas montażu.
W dodatku, jeśli hala ma być jedynie obiektem tymczasowym, czyli użytkowanym przez maksymalnie sześć miesięcy, do jej zbudowania nie trzeba wielu formalności. Jedynym obowiązkiem jest tu zgłoszenie przedsięwzięcia w wydziale budownictwa w starostwie lub urzędzie miasta.
W praktyce limit możliwej rozbudowy zależy jedynie od wielkości działki, na której znajduje się hala.
Czy hala namiotowa się opłaca?
Pozytywne opinie użytkowników hal namiotowych dotyczą również kosztów ich zbudowania. Takie rozwiązanie jest o wiele tańsze niż inwestycja w budynek murowany, a jednocześnie zachowuje podobną funkcjonalność i żywotność. Dzięki temu pozwala na rozwinięcie biznesu bez angażowania dużych środków finansowych.
Na koszt budowy hali z płyt warstwowych składa się wiele czynników.
- Pierwszym z nich jest wymiar hali – w tym aspekcie nie ma ograniczeń powierzchniowych i obiekt możemy dostosować do wymagań inwestora.
- Budujemy zarówno niewielkie hale służące jako magazynowe obiekty pomocnicze, jak i duże powierzchnie spełniające kryteria hali wysokiego składowania.
- Na ostateczną cenę duży wpływ ma również technologia wykonania. Jeśli hala ma być eksploatowany cały rok, budujemy halę całoroczną, wykorzystując do tego celu materiały zapewniające odpowiednią izolację. Naturalnie koszt hali izolowanej jest wyższy niż nieizolowanej, czyli takiej, w której nie możemy kontrolować temperatury wewnątrz.
- Warto pamiętać, że hala ocieplana to nadal kilkukrotnie tańsza alternatywa dla budynków murowanych bądź prefabrykowanego budynku magazynowego.
W opinii przedsiębiorców ważna jest praktyczność i względna mobilność hal namiotowych. Obiekt tego rodzaju można relatywnie niskim kosztem zdemontować i ponownie zamontować w innej lokalizacji. Umożliwia to systemowość konstrukcji, obudowy, obróbek i akcesoriów. W przypadku budynków murowanych, byłoby to niemożliwe.
Oddaje się go wtedy w częściach, a nowy nabywca składa go na nowo w wyznaczonym przez siebie miejscu.
Funkcjonalność przede wszystkim
Dużą zaletą hali namiotowej jest to, że może ona pełnić wiele funkcji, które zwykle zależą od jej wyposażenia. Mogą to być proste obiekty kryte plandeką PVC, ale także złożone konstrukcje stalowe o utwardzonych ścianach - najczęściej z blachy falistej lub płyty warstwowej, o wysokich właściwościach termoizolacyjnych. Często są też wyposażone w instalacje adekwatne do potrzeb i specyfiki działalności inwestora, który zdecydował się halę wybudować.
Ci, którzy decydują się na ocieplenie konstrukcji, to zwykle firmy, które ze względu na prowadzoną działalność muszą zapewnić przez cały rok stałą temperaturę i poziom wilgoci wewnątrz obiektu. Są to najczęściej rolnicy zajmujący się hodowlą zwierząt i przechowywaniem płodów rolnych wrażliwych na zmiany temperatury, a także producenci i firmy handlowe magazynujące w nich towary wymagające określonych warunków, np. żywność czy artykuły papiernicze.
Użytkownicy stalowych hal namiotowych, którzy wyrażają swoje opinie na forach internetowych to także właściciele hurtowni, warsztatów samochodowych, garaży wielkopowierzchniowych, narzędziowni, myjni samochodowych oraz składów budowlanych. Są wśród nich także osoby prowadzące stadniny i ujeżdżalnie koni oraz przedsiębiorcy zajmujący się ogrodnictwem.
Hala namiotowa - nowa czy używana? Kupno czy wynajem?
Inwestor decydując się na zakup hali namiotowej, może zdecydować się na konstrukcje całkowicie nowe lub też używane, które zwykle pochodzą z odzysku. Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady.
Nowa hala namiotowa idealnie odpowie na indywidualne potrzeby
Takie rozwiązanie polecane jest zwłaszcza w przypadku, gdy nabywca musi kierować się różnymi niestandardowymi wymaganiami względem hali, np. planuje tam zorganizować konkretne przedsięwzięcie, wymagające dokładnie sprecyzowanych warunków.
Fabrycznie nowe konstrukcje zwykle wybierane są także wówczas, gdy planowana jest dłuższa eksploatacja obiektu, co wiąże się z dość intensywnym użytkowaniem. Kupując nową halę namiotową, nabywca zyskuje bowiem pewność całkowitej sprawności technicznej konstrukcji oraz jej nienagannego stanu wizualnego.
Używany obiekt to niższy koszt zakupu
Używane hale namiotowe poddawane są odpowiednim pracom naprawczym i konserwacyjnym, po czym trafiają do sprzedaży w niższej cenie. Według opinii użytkowników to rozwiązanie jest satysfakcjonujące nie tylko ze względu na niższe koszty, ale też dobrą jakość konstrukcji.
Jeżeli nie znajdzie się chętny nabywca, używane hale namiotowe mogą też zostać wynajęte. Minusem tego rozwiązania jest mniejszy wpływ na kształt hali, niż w przypadku nowych obiektów. Wynajmujący są więc do pewnego stopnia ograniczeni pod względem właściwości, parametrów czy docelowych zastosowań dostępnych konstrukcji.
Opinie o halach namiotowych
Decydując się na budowę hali namiotowej koniecznie należy przeprowadzić research rynku. Warto też zapoznać się z opiniami o halach namiotowych ich dotychczasowych użytkowników. Wszystko po to, aby wybrać najlepszą opcję i znaleźć wykonawcę, który cieszy się pozytywną opinią wśród klientów.
W trakcie budowy hali, istotną sprawą jest także dokładne prześledzenie aspektów prawnych związanych z pozwoleniami na budowę hali namiotowej. Jak podpowiadają dotychczasowi użytkownicy, warto poszukać partnera, który oferuje kompleksowe wsparcie i poprowadzi nas krok po kroku przez wszelkie formalności. W Grupie Łukasiuk oferujemy formułę współpracy, w której zajmujemy się komplementowaniem dokumentacji i dopełnieniem spraw urzędowych w imieniu Klienta.